Höghastighetsoptisk sändtagare 4-kanals effektmätare för SR4 / PSM4 / CWDM4 / LR4

iBERT X1 mini

iBERT X1 mini

iBERT X1 mini är en bärbar Bit Error Rate Tester (BERT) designad för 40G / 100G AOC.

Mer
SFP28

SFP28

SFP28 är en pluggbar modul för liten formfaktor för dubbelriktad seriell optisk datakommunikation som 25G Ethernet.

Mer

Höghastighets optisk sändtagare 4-kanals effektmätare för SR4 / PSM4 / CWDM4 / LR4 | SFP | Optisk sändtagartillverkare -Liverage

Liverage Technology Inc.sedan 2003 är en höghastighets optisk sändtagare med 4 kanaler för SR4 / PSM4 / CWDM4 / LR4 | fiberoptiska komponenter, sändtagare och mätutrustningstillverkare baserat i Taiwan.

Utvecklat CWDM Metro-Access Fiber Optical Network, Passive Optical Networks (PON) och Gigabit Passive Optical Networks (GPON) -applikationer, dubbelriktade och triplex transceiver-moduler för FTTX inom radiokommunikationsutrustning och delindustrin.

Liverage har erbjudit kunder högkvalitativa SFP, optiska sändtagare sedan 2003, både med avancerad teknik och 30 års erfarenhet, Liverage säkerställer att varje kunds krav uppfylls.

Höghastighetsoptisk sändtagare 4-kanals effektmätare för SR4 / PSM4 / CWDM4 / LR4

HOT Pet

HOT Pet är designad för 40 Gbps ~ 100 G optiska nätverkseffektmätare.
HOT Pet är designad för 40 Gbps ~ 100 G optiska nätverkseffektmätare.

De HOT Petär designad för 40 Gbps ~ 100 G optiska nätverkseffektmätare. Det kan mäta 4 kanaler uteffekt i det optiska nätet fungerar samtidigt. Minnet kan spela in 600 data och data som laddas ner via USB-anslutningar. Batteriet kan ta 6 timmar.

Funktioner

1. För höghastighetsmätningar av 4 CHs mätare.

2. MPO-kontakter.

3. LC till MPO-adapter konstruerad för QSFP LR4 eller QSFP CWDM4 Transceiver Module.

4. Offset-funktion

5. Automatiskt vänteläge

6. Enkelt att exportera

testdata till excel- fil 7.Touch panel design.

Applikationer

  • För 100Gbps SR4, LR4, CWDM4, PSM4-mottagarmoduler, uteffektmätning.
  • För 40Gbps SR4 、 LR4 Transceiver-moduler uteffektmätning.
Video

Höghastighetsoptisk sändtagare 4-kanals effektmätare för SR4 / PSM4 / CWDM4 / LR4



Relaterade produkter
  • Visual Fault Locator - Fiber Checker är ett användbart verktyg för att kontrollera defekterna i en fiberkabel.
    Visual Fault Locator
    Fiberkontroll

    Fiber Checker är ett mycket användbart verktyg som är utformat för att kontrollera fel på en fiberkabel. Det avger ett synligt rött laserljus med en våglängd på 650 nm genom fiberoptiska kablar, så om det finns brott eller defekter i fibern, kommer det att bryta ljuset och skapa en ljus glöd runt det felaktiga området.Universalkontakten kan användas för alla de mest utbredda fibergränssnitten som ST / SC / FC-kontakt. Det är lämpligt att testa både Single Mode- och Multimode-kablar. Med en valfri adapter på 2,5 mm till 1,25 mm (tillval) kan du enkelt testa fiber LC- eller MU-kontaktdon med en diameter på 1,25 mm. Sikten är från 3 km till 5 km beroende på fiberkontrollens uteffekt.Internt finns det också en speciellt utformad strömkrets som kallas en APC-krets (Auto Power Control) som ger konstant ström. APC förhindrar instabil laserutmatning när batteriet är lågt.LD-utsignalen kan växlas till CW eller Pulse Mode för att få olika visuella effekter. Det finns ett dammlock som förhindrar att smuts kommer in i LD-kontakten. Skyddet förhindrar också oavsiktlig exponering av laserstrålen i någons ögon.


  • 0.1Gbps-100Gbps AOC / sändtagare Bit Error Rate Tester - iBERT X1 mini är en bitfelthastighetstestare utformad för 0.1G-100G AOC.
    0.1Gbps-100Gbps AOC / sändtagare Bit Error Rate Tester
    iBERT X1 mini

    iBERT X1 mini är en bitfelthastighetstestare (BERT) utformad för 0,1 Gbps till 100 Gbps AOC-mätning. Det finns två utbytbara kortkort som inkluderar QSFP- och SFP-portar separat. Både QSFP- och SFP-portar följer QSFP MSA och SFP MSA. Med användargränssnittet kan du individuellt övervaka bitfelfrekvens, felräkning och timer genom att ansluta till PC via USB-kabel. Seriellt ID och Digital Diagnostics Monitor på sändtagarmodulen kan också övervakas i användargränssnittet.



Ladda ner


Pressmeddelande