Optiskt test och mätning

iBERT X1 mini

iBERT X1 mini

iBERT X1 mini är en bärbar Bit Error Rate Tester (BERT) designad för 40G / 100G AOC.

Mer
SFP28

SFP28

SFP28 är en pluggbar modul för liten formfaktor för dubbelriktad optisk seriell datakommunikation som 25G Ethernet.

Mer

Optiskt test och mätning SFP | Optisk sändtagartillverkare -Liverage

Liverage Technology Inc., sedan 2003, är ett optiskt test och mätning fiberoptiska komponenter, sändtagare och mätutrustningstillverkare baserat i Taiwan.

Utvecklat CWDM Metro-Access Fiber Optical Network, Passive Optical Networks (PON) och Gigabit Passive Optical Networks (GPON) -applikationer, dubbelriktade och triplex transceiver-moduler för FTTX inom radiokommunikationsutrustning och delar av industrin.

Liverage har erbjudit kunder högkvalitativa SFP, optiska sändtagare sedan 2003, både med avancerad teknik och 30 års erfarenhet, Liverage säkerställer att varje kunds krav uppfylls.

Optiskt test och mätning

Denna kategori omfattar BERT-test, fiberoptikhubb och optiskt testverktyg.
Denna kategori omfattar BERT-test, fiberoptikhubb och optiskt testverktyg.

Bit Error Rate Tester (BERT) kan individuellt övervaka bitfelfrekvens, felräkning och timer via USB-kabel med PC. Seriellt ID och Digital Diagnostics Monitor för optisk sändtagare.

Fiberoptikprovningsnav är en serie med högpresterande optisk utrustning för testning av optiska fiberfunktioner som inkluderar insättningsförlust, returförlust, optisk uteffekt, MPO-fiberpolaritet och fiberfelplats. Från praktiska verktyg optiskt testverktyg till en serie optisk testning Utrustning.


Vår produktförsörjning till systemintegration och operatör.


Optiskt testverktyg är en serie högpresterande verktyg för testning av optiska fiberfunktioner som inkluderar fiberkontroll, kraftmätare och ljuskälla. Funktionerna är robust design, enkel användning och praktiska verktyg.


Vår produkt har 3 i 1 optiskt fiberinstrument. Den kombinerar fiberkontroll, effektmätare och ljuskällan FiT. Och 2-i-1-verktyg som kombinerar MPO-testare och MPO Polarity Identifier-samtal MPO Polarity Tester. Genom detta instrument kan du lättare testa.


Effektmätare och FiTs II med Bluetooth och APP, via Bluetooth och APP kan du kontrollera testdata omedelbart.


Vår produkt kan testa upp till 100 Gbps, som HOP PET är utformad för 40 Gbps ~ 100 G optiska nätverkseffektmätare. Och iBERT X1 mini är en bitfelthastighetstestare (BERT) utformad för 0,1 Gbit / s till 100 Gbit / s AOC och mätning av sändtagare.


Pressmeddelande