QSFP28 transceiver | Fiberoptiska komponenter, sändtagare och amp; Mätutrustningstillverkare inom fiberoptisk kommunikationsindustri - Liverage Technology Inc.

QSFP28 optisk transceiver, 100G QSFP28 transceiver / Liverage är en professionell tillverkare av högkvalitativa fiberoptikkomponenter, transceivermoduler och mätutrustning. Vårt uppdrag "Njut av ditt liv" är att föra den optiska bredbandet in i människors liv.

QSFP28-transceivern är utformad för att bära 100 Gigabit Ethernet, EDR InfinBand eller 32G Fiber Channel.

QSFP28 transceiver

QSFP28 optisk transceiver, 100G QSFP28 transceiver

Standarden för QSFP28 optisk transceiver är utformad för att bära 100 Gigabit Ethernet, EDR InfiniBand eller 32G Fibre Channel. Denna transceivertyp används också med direktanslutna breakout-kablar för att anpassa en enda 100GbE-port till fyra oberoende 25 gigabit ethernet-portar (QSFP28-till-4x-SFP28). Ibland kallas denna transceivertyp också för "QSFP100" eller "100G QSFP" för enkelhetens skull.


Vi kan erbjuda 100Gbps QSFP28 SR4 Optisk Transceiver, 100Gbps QSFP28 PSM4 Optisk Transceiver, 100Gbps QSFP28 CWDM4 optisk transceiver, 100Gbps QSFP28 LR4 Optisk Transceiver och 100Gbps QSFP28 ER4 Optisk Transceiver. Den 100Gbps QSFP28 SR4 kan nå 100 meter av OM4 multimode fiber. 100Gbps QSFP28 PSM4 upp till 2 km räckvidd för G.652 SMF. CWDM4 QSFP28-transceivermodulen är utformad för fiberoptisk kommunikation på 2 km. Den 100Gbps QSFP28 LR4 kan nå upp till 10 km. 100Gbps QSFP28 ER4 upp till 30 km räckvidd för G.652 SMF utan FEC eller upp till 40 km räckvidd för G.652 SMF med FEC.
 
Vi kan erbjuda dig en 100Gbps QSFP28 optisk transceiver, angående olika tillämpningar lovar vi att vi kan erbjuda en lösning som uppfyller dina standarder.

QSFP28 transceiver

  • Visa:
Resultat 1 - 5 av 5
100Gbps QSFP28 SR4 Optisk Transceiver - QSFP28 är en parallell 100G quad liten formfaktor pluggbar optisk modul.
100Gbps QSFP28 SR4 Optisk Transceiver
FA2ES17485

100Gbps QSFP28 SR4 är en parallell 100 Gbps Quad Small Form-factor Pluggable (QSFP28) optisk...

Detaljer
100Gbps QSFP28 PSM4 Optisk Transceiver - QSFP28 är en parallell 100G quad liten formfaktor pluggbar optisk modul.
100Gbps QSFP28 PSM4 Optisk Transceiver

100Gbps QSFP28 PSM4 är en parallell 100 Gbps Quad Small Form-factor Pluggable (QSFP28) optisk...

Detaljer
100Gbps QSFP28 CWDM4 optisk transceiver - CWDM4 QSFP28-transceivern är utformad för fiberkommunikation på 2 km.
100Gbps QSFP28 CWDM4 optisk transceiver
FA1EI174AB-D

CWDM4 QSFP28-transceivermodulen är utformad för fiberoptisk kommunikation på 2 km. Transceivern...

Detaljer
100Gbps QSFP28 LR4 Optisk Transceiver - QSFP28 LR är en 100Gbps transceiver-modul designad för optisk kommunikationsapplikation.
100Gbps QSFP28 LR4 Optisk Transceiver
FA1ES174AA-D

Den 100Gbps QSFP28 LR4 är en 100 Gbps transceiver-modul designad för optiska kommunikationsapplikationer...

Detaljer
100Gbps QSFP28 ER4 Optisk Transceiver - QSFP28 ER är en 100G transceiver-modul designad för optisk kommunikationsapplikation.
100Gbps QSFP28 ER4 Optisk Transceiver
FA1EL174AA

QSFP28 ER är en 100 Gbps transceiver-modul designad för optiska kommunikationsapplikationer...

Detaljer
Resultat 1 - 5 av 5

QSFP28 transceiver - QSFP28 optisk transceiver, 100G QSFP28 transceiver | Fiber optiska komponenter, transceivers och mätutrustningstillverkare inom fiber optisk kommunikationsindustri - Liverage Technology Inc.

Baserat i Taiwan sedan 2003 har Liverage Technology Inc. varit en tillverkare av fiber optiska komponenter, transceivers och mätutrustning inom radio kommunikationsutrustning och delar. Deras huvudsakliga produkter inkluderar QSFP28 transceiver, optiska testare och mätverktyg, optiska transceivers, aktiva optiska kablar och direktanslutna kablar, vilka levereras med kvalitetskontrollmetoder som utnyttjar toppmoderna bearbetningstekniker.

'Liverage' är en professionell tillverkare av högkvalitativa fiberoptikkomponenter, transceivermoduler och mätutrustning. Vårt uppdrag "Njut av ditt liv" är att föra den optiska bredbandet in i människors liv. Med mer än 30 års erfarenhet är vi stolta över vårt team och dess innovation och engagemang för högsta kvalitet inom fiber optisk industri. Utvecklade CWDM Metro-Access Fiber Optical Network, Passive Optical Networks (PON) och Gigabit Passive Optical Networks (GPON) applikationer, bi-direktionella och triplex transceiver-moduler för FTTX inom radio kommunikationsutrustning och delar industri.

'Liverage' har erbjudit kunder högkvalitativ radiokommunikationsutrustning och delar, både med avancerad teknik och 30 års erfarenhet. 'Liverage' ser till att varje kunds krav uppfylls.