0.1Gbps-100Gbps AOC / Transceiver Bit Error Rate Tester

iBERT X1 mini

iBERT X1 mini

iBERT X1 mini är en bärbar Bit Error Rate Tester (BERT) designad för 40G / 100G AOC.

Mer
SFP28

SFP28

SFP28 är en liten formfaktor-pluggbar modul för dubbelriktad seriell optisk datakommunikation såsom 25G Ethernet.

Mer

0.1Gbps-100Gbps AOC / Transceiver Bit Error Tester | SFP | Tillverkare av optisk sändtagare -Liverage

Liverage Technology Inc., sedan 2003, är en 0.1Gbps-100Gbps AOC / Transceiver Bit Error Tester | fiberoptiska komponenter, sändtagare och mätutrustningstillverkare med bas i Taiwan.

Utvecklade CWDM Metro-Access Fiber Optical Network, Passive Optical Networks (PON) och Gigabit Passive Optical Networks (GPON) -applikationer, dubbelriktade och triplex-sändtagarmoduler för FTTX inom radiokommunikationsutrustning och delarindustri.

Liverage har erbjudit kunder högkvalitativa SFP, optiska sändtagare sedan 2003, både med avancerad teknik och 30 års erfarenhet, Liverage säkerställer att varje kund uppfylls.

0.1Gbps-100Gbps AOC / Transceiver Bit Error Rate Tester

iBERT X1 mini

iBERT X1 mini är en bitfelstestare designad för 0.1G-100G AOC.
iBERT X1 mini är en bitfelstestare designad för 0.1G-100G AOC.

iBERT X1 mini är en bitfelstestare (BERT) konstruerad för 0,1 Gbps till 100 Gbps AOC-mätning. Det finns två utbytbara slotkort som inkluderar QSFP- och SFP-portar separat. Både QSFP- och SFP-portar följer QSFP MSA och SFP MSA. Användargränssnittet låter dig individuellt övervaka bitfelsfrekvens, felantal och timer genom att ansluta till PC via USB-kabel. Serien ID och Digital Diagnostics Monitor för sändtagarmodulen kan också övervakas i användargränssnittet.

Funktioner

1. Hot Pluggable
2. Standard USB för anslutning med PC
3. Utbytbart kortkort: 40/100 Gbps QSFP och 10/25 Gbps SFP-gränssnittsmodul
4. Vänligt grafiskt användargränssnitt (GUI)
5. 4-kanals strömmätare

tillämpningar

  • 40/100 Gbps QSFP AOC-kvalificering
  • 10/25 Gbps SFP AOC-kvalifikation
  • 40/100 Gbps QSFP-sändtagarmodulskvalifikation
  • 10/25 Gbps SFP-sändtagarmodulskvalifikation
Video


Relaterade produkter
  • 100Gbps QSFP28 Bit Error Tester - iBERT X1 är en 100G-bitfelstester (BERT) för QSFP28.
    100Gbps QSFP28 Bit Error Tester
    iBERT X1

    iBERT X1 är ett 100Gbps Bit Error Rate Tester (BERT) med modulariserat gränssnitt som inkluderar QSFP28-typkontakt. Den uppfyller 100G MSA-standarder. QSFP28-porten följer QSFP28 MSA. Användargränssnittet kan individuellt övervaka bitfelsfrekvens, felantal och timer via USB-kabel med PC. Seriell ID och Digital Diagnostics Monitor för QSFP28-sändtagare kan också övervakas i användargränssnittet.


  • Höghastighetsoptisk sändtagare 4-kanals strömmätare för SR4 / PSM4 / CWDM4 / LR4 - HOT Pet är designad för 40 Gbps ~ 400 Gbps optiska nätverkskraftmätare.
    Höghastighetsoptisk sändtagare 4-kanals strömmätare för SR4 / PSM4 / CWDM4 / LR4
    HOT Pet

    HOT Petär designad för 40 Gbps ~ 400 G optiska nätverkskraftmätare. Den kan mäta fyra kanaler uteffekt i det optiska nätverket på en gång. Minnet kan spela in 600 data och data som laddats ner via USB-anslutningar. Batteriet kan ta 6 timmar.


  • Fiberinstallationsverktyg - FiTs är ett praktiskt verktyg som kombinerar mätningen av fiberkontroll, strömmätare och ljuskälla.
    Fiberinstallationsverktyg
    FiTs, FiTs II

    FiT: er är ett praktiskt instrument för att tillhandahålla flera våglängder för att testa fiberutrustningen i ett optiskt nätverk och FTTx-konstruktion. Det finns 650 nm Fiber Checker & Light Source är idealisk för fält- eller laboratorietestning av optiska kommunikationssystem vid synligt ljus 650nm och 850nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm. Ljuskälla har noll uppvärmning, utmärkt produktivitet och är lätt att använda med sin fackstorlek och robusta praktiska design.



Datablad


Pressmeddelande