Optisk kraftmåler

iBERT X1 mini

iBERT X1 mini

iBERT X1 mini er en bærbar Bit Error Rate Tester (BERT) designet for 40G / 100G AOC.

More
SFP28

SFP28

SFP28 er en liten formfaktor-pluggbar modul for to-retningsrettet seriell optisk datakommunikasjon, for eksempel 25G Ethernet.

More

Optisk effektmåler | SFP | Produsent av optisk sender / mottaker - Liverage

Liverage Technology Inc. , siden 2003, er et optisk Liverage Technology Inc. | fiberoptiske komponenter, transceivere og måleutstyrsprodusent med base i Taiwan.

Utviklet CWDM Metro-Access Fiber Optical Network, Passive Optical Networks (PON) og Gigabit Passive Optical Networks (GPON) applikasjoner, toveis og triplex transceiver moduler for FTTX innen radiokommunikasjonsutstyr og deler industri.

Liverage har tilbudt kunder høykvalitets SFP, optiske transceivere siden 2003, både med avansert teknologi og 30 års erfaring, Liverage at hver kundes krav blir oppfylt.

Optisk kraftmåler

Strømmåler

Power Meter kontrollerer signalutgangseffekten til det optiske kommunikasjonsutstyret i fiberoptiske nettverk.
Power Meter kontrollerer signalutgangseffekten til det optiske kommunikasjonsutstyret i fiberoptiske nettverk.

Power Meter brukes hovedsakelig for å sjekke signalutgangseffekten til det optiske kommunikasjonsutstyret i fiberoptiske nettverk. Den måler den gjennomsnittlige kraften til en kontinuerlig lysstråle som sendes ut fra utstyret eller andre optiske kilder. Den måler strøm i henholdsvis 850nm / 1300nm (Multimode) og 1310nm / 1490nm / 1550nm (enkeltmodus).

Strømmåleren består av en InGaAs fotodiode i solid tilstand, målingskretser for signalstyrke og et LED-display med 2 sifre / 3 sifre. Brukere kobler bare en fiberkabel mellom transmisjonsporten til utstyret og det universelle grensesnittet på Fiber Meter eller kobler til annen lyskilde. Produktet viser den nøyaktige mengden mottatt effekt (i dBm).

Universalkontakten kan brukes til alle de vanligste fibergrensesnittene som ST / SC / FC, og den er egnet til å teste både enkeltmodus og multimodekabler. Med en optisk 2,5 mm til 1,25 mm adapter kan brukere til og med teste for 1,25 mm fibergrensesnitt.

Funksjoner

1. Robust, praktisk design med LED digital avlesning.
2. Lett å sjekke Multimode 850nm / 1300nm utgangseffekt.
3. Enkelt å sjekke Singlemode 1310nm / 1490nm / 1550nm utgangseffekt.
4. Universal 2,5 mm til 1,25 mm adapter for SC / ST / FC til LC eller MU, 2 sifre / 3 siffer oppløsning og advarselslysdisplay for lavspenningsbatteri.
5. Måle effekt i Multimode 850nm / 1300nm innen -40 dBm ~ +5 dBm områder.
6. Målekraft i 3 sifre Singlemode 1310nm / 1490nm / 1550nm innen -40 dBm ~ +5 dBm områder.

applikasjoner

  • Installasjon og vedlikehold CATV / Telecom / FTTH i fiberoptiske fibernett.
  • Installasjon og vedlikehold 4G / 5G mobilsystem.
  • Datasenternettverk for installasjon og vedlikehold.
  • Testing i standardlaboratorier.
  • Høy kvalitetssikring av gjennomstrømning.
video


Relaterte produkter
  • Visual Fault Locator - Fiber Checker er et nyttig verktøy for å kontrollere manglene på en fiberkabel.
    Visual Fault Locator
    Fiberkontroll

    Fiber Checker er et veldig nyttig verktøy designet for å kontrollere manglene på en fiberkabel. Den avgir et synlig rødt laserlys på 650 nm bølgelengde gjennom fiberoptiske kabler, og hvis det er brudd eller mangler i fiberen vil bryte lyset, og skaper en lys glød rundt det defekte området. Universalkontakten kan brukes til alle de mest utbredte fibergrensesnittene, for eksempel ST / SC / FC-kontakt. Det er egnet til å teste både enkeltmodus- og multimodekabler. Med en valgfri adapter fra 2,5 til 1,25 mm, kan du enkelt teste fiber LC- eller MU-kontakt med 1,25 mm diameter. Synligheten er fra 3 km til 5 km avhengig av utgangseffekten til Fiber Checker. Internt er det også en spesielt designet strømkrets som kalles en APC (Auto Power Control) -krets som gir jevn strøm. APC forhindrer ustabil laserutgang når batteriet er lite. LD-utgangssignalet kan byttes til CW eller Pulse Mode for å få forskjellige visuelle effekter. Det er en støvhette som forhindrer at smuss kommer inn i LD-kontakten. Dekselet forhindrer også utilsiktet eksponering av laserstrålen i noens øyne.


  • Optisk lyskilde - Light Source er et praktisk instrument som gir flere bølgelengder for å teste fiberutstyr.
    Optisk lyskilde
    Lyskilde

    Lyskilde er et praktisk instrument som gir deg flere bølgelengder for testing av fiberutstyret i et optisk nettverk og FTTx-konstruksjon. Lyskilde er ideell for felt- eller laboratorietesting av optiske kommunikasjonssystemer ved 850nm / 1300nm for datacom-testing, 1310nm / 1550nm / CWDM 1270nm ~ 1610nm (20nm spenn) for all WDM-testing, samt 1490nm for FTTx-testing ved å endre den utskiftbare SFP modul. Lyskilde har null oppvarming, ypperlig produktivitet og er enkel å bruke med sin lomme og robuste, praktiske design. Med en LC / SC patch-ledning kan lyskilden brukes til mest utbredte fibergrensesnitt som LC / ST / SC / FC-kontakter. Det er egnet å teste både Singlemode- og Multimode-kabler. Internt er det en spesialdesignet strømkrets kalt APC (Auto Power Control). APC-kretsen gir kontinuerlig strøm som unngår ustabil laserutgang når batteriet er lite. LD-utgangssignalet kan byttes mellom kontinuerlig bølge (CW) eller pulsmodus 270 Hz / 2 KHz modulert modus for å simulere signaloverføring. Det er en støvsikker hette som forhindrer at smuss kommer inn i LD-kontakten. Hetten hjelper også til å unngå utilsiktet eksponering for laserstrålen i øynene.


  • Fiberinstallasjonsverktøy - FiTs er et hendig verktøy som kombinerer målingen av fiberkontroll, strømmåler og lyskilde.
    Fiberinstallasjonsverktøy
    Passer inn

    FiT-er er et praktisk instrument for å gi flere bølgelengder for testing av fiberutstyret i et optisk nettverk og FTTx-konstruksjon. Det er 650nm Fiber Checker & Light Source er ideell for felt- eller laboratorietesting av optiske kommunikasjonssystemer ved synlig lys 650nm og 850nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm. Lyskilde har null oppvarming, ypperlig produktivitet og er enkel å bruke med sin lomme og robuste, praktiske design.



Datablad


Pressemelding