Jak sprawdzić lokalizację uszkodzenia światłowodu za pomocą programu Fibre Checker?

Jak sprawdzić lokalizację uszkodzenia światłowodu za pomocą programu Fibre Checker?

Narzędzia do testowania optycznego składają się z szeregu wysokowydajnych narzędzi do testowania warunków światłowodowych.
Narzędzia do testowania optycznego składają się z szeregu wysokowydajnych narzędzi do testowania warunków światłowodowych.

Fibre Checker służy do sprawdzania wad kabla światłowodowego. Na poniższym filmie widać, że Fibre Checker emituje widzialne czerwone światło laserowe o długości fali 650 nm przez kable światłowodowe. Fibre Checker ma zarówno tryb CW, jak i impulsowy; jeśli występują przerwy lub defekty w światłowodzie, światło zostanie załamane, tworząc w ten sposób jasną poświatę wokół wadliwego obszaru.

Wideo

Narzędzia do testowania optycznego



Jak zmierzyć straty wtrąceniowe za pomocą źródła i miernika mocy?

Miernik mocy służy głównie do sprawdzania mocy wyjściowej sygnału. Źródło światła zapewnia kilka długości fal do testowania sprzętu światłowodowego w sieci optycznej i konstrukcji FTTx poprzez wymianę wymiennych modułów źródła światła. Narzędzie Źródło jest zwykle używane razem z miernikiem mocy.LiverageMiernik mocy Bluetooth i aplikacja Miernik mocy Bluetooth mogą obsługiwać zarówno systemy iOS, jak i Android. Obsługa jest prosta – najpierw podłącz światłowód do miernika mocy i źródła światła. Następnie włącz Bluetooth i użyj aplikacji Bluetooth Power Meter. Tam można ustawić wartości odniesienia, testowe tłumienie wtrąceniowe; następnie na ekranie zostanie wyświetlona aktualna moc i maksymalna/minimalna tłumienność wtrąceniowa.

Wideo

Narzędzie do testowania optycznego Funkcja



Powiązany produkt
  • Wizualny lokalizator uszkodzeń - Fibre Checker to przydatne narzędzie do sprawdzania wad kabla światłowodowego.
    Wizualny lokalizator uszkodzeń
    Kontroler włókien

    Fibre Checker to bardzo przydatne narzędzie przeznaczone do sprawdzania wad kabla światłowodowego. Emituje widzialne czerwone światło laserowe o długości fali 650 nm przez kable światłowodowe, a następnie w przypadku przerw lub wad włókna załamuje światło, tworząc jasną poświatę wokół wadliwego obszaru.   Uniwersalne złącze może być używane do wszystkich najbardziej rozpowszechnionych interfejsów światłowodowych, takich jak złącze ST / SC / FC. Nadaje się do testowania zarówno kabli jednomodowych, jak i wielomodowych. Z opcjonalnym opcjonalnym adapterem 2,5 mm do 1,25 mm można łatwo przetestować złącze światłowodowe LC lub MU o średnicy 1,25 mm. Widoczność wynosi od 3 km do 5 km w zależności od mocy wyjściowej Fiber Checker.   Wewnątrz znajduje się również specjalnie zaprojektowany obwód zasilania zwany obwodem APC (Auto Power Control), który zapewnia stabilne zasilanie. APC zapobiega niestabilnej mocy lasera, gdy bateria jest słaba.   Sygnał wyjściowy LD można przełączyć na tryb CW lub Pulse, aby uzyskać różne efekty wizualne. Jest osłona przeciwpyłowa, która zapobiega przedostawaniu się brudu do złącza LD. Osłona zapobiega również przypadkowemu narażeniu wiązki laserowej na czyjeś oczy.


  • Miernik mocy Bluetooth - Miernik mocy sprawdza moc wyjściową sygnału optycznego sprzętu komunikacyjnego w sieciach światłowodowych.
    Miernik mocy Bluetooth
    Miernik mocy Bluetooth

    ten LiverageMiernik mocy Bluetooth służy głównie do sprawdzania mocy wyjściowej sygnału optycznego sprzętu komunikacyjnego w sieciach światłowodowych. Mierzy średnią moc ciągłej wiązki światła, która jest emitowana z urządzenia lub innych źródeł optycznych. Mierzy moc odpowiednio w 850 nm (wielomodowy) i 1310 nm / 1550 nm (jednomodowy). Miernik mocy składa się z półprzewodnikowej fotodiody InGaAs, obwodu pomiaru mocy sygnału oraz 3-cyfrowego wyświetlacza LED. Użytkownicy po prostu podłączają kabel światłowodowy między portem transmisyjnym urządzenia a uniwersalnym interfejsem miernika światłowodowego lub podłączają do innego źródła światła. Produkt pokaże dokładną ilość odbieranej mocy (w dBm).Uniwersalne złącze może być używane do wszystkich najpopularniejszych interfejsów światłowodowych, takich jak ST / SC / FC i nadaje się do testowania zarówno kabli jednomodowych, jak i wielomodowych. Dzięki adapterowi optycznemu 2,5 mm do 1,25 mm użytkownicy mogą nawet testować światłowód 1,25 mm berło.   Miernik mocy składa się z półprzewodnikowej fotodiody InGaAs, obwodu pomiaru mocy sygnału oraz wyświetlacza LED o 2 i 3 cyfrach. Użytkownicy po prostu podłączają kabel światłowodowy między portem transmisyjnym sprzętu a uniwersalnym interfejsem miernika światłowodowego lub podłączają do innego źródła światła. Produkt pokaże dokładną ilość odbieranej mocy (w dBm).   Uniwersalne złącze może być używane do wszystkich najpopularniejszych interfejsów światłowodowych, takich jak ST / SC / FC i jest odpowiednie do testowania zarówno kabli jednomodowych, jak i wielomodowych. Dzięki optycznemu adapterowi 2,5 mm do 1,25 mm użytkownicy mogą nawet testować interfejs światłowodowy 1,25 mm.


  • Optyczne źródło światła - Źródło światła to poręczny instrument zapewniający kilka długości fal do testowania sprzętu światłowodowego.
    Optyczne źródło światła
    Źródło światła

    Źródło światła to poręczny instrument, który zapewnia kilka długości fal do testowania sprzętu światłowodowego w sieci optycznej i konstrukcji FTTx. Źródło światła jest idealne do testów terenowych lub laboratoryjnych systemów komunikacji optycznej przy 850nm / 1300nm do testów datacom, 1310nm / 1550nm / CWDM 1270nm ~ 1610nm (20nm rozpiętości) do wszystkich testów WDM, a także 1490nm do testów FTTx poprzez zmianę wymiennego SFP moduł. Źródło światła nie nagrzewa się, zapewnia doskonałą wydajność i jest łatwe w użyciu dzięki kieszonkowej i wytrzymałej poręcznej konstrukcji.   Dzięki patchcordowi LC / SC, źródło światła może być używane do większości rozpowszechnionych interfejsów światłowodowych, takich jak złącza LC / ST / SC / FC. Nadaje się do testowania zarówno kabli jednomodowych, jak i wielomodowych.   Wewnątrz znajduje się specjalnie zaprojektowany obwód zasilający o nazwie APC (Auto Power Control). Obwód APC zapewnia ciągłe zasilanie, co pozwala uniknąć niestabilnej mocy lasera przy niskim poziomie naładowania baterii.   Sygnał wyjściowy LD może być przełączany pomiędzy trybem fali ciągłej (CW) lub trybem impulsowym 270 Hz/2 KHz modulowanym, aby symulować transmisję sygnału. Jest osłona przeciwpyłowa, która zapobiega przedostawaniu się brudu do złącza LD. Nasadka pomaga również uniknąć przypadkowego narażenia na wiązkę lasera do oczu.



Komunikat prasowy